Derneğimiz 16 Kasım 2012 tarihinde görkemli bir törenle açıldı.

Açılışa; Ak parti Eskişehir Milletvekili Salih KOCA, Sivrihisar Kaymakamı Hüseyin ÇAKIRTAŞ, Sivrihisar Belediye Başkanı Çetin KAVAS, Odunpazarı Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Süleyman EKŞİ, Eskişehir İl Genel Meclis Başkanı Ahmet YAPICI, Eskişehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi Ahmet ZEYREK, Sivrihisar Emniyet Müdürü Ahmet Zihni MANAP, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, kurum amirleri ve yetkilileri ve diğer yetkililer ile çok sayıda davetli katıldı.

Ayrıca, Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN, Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil ÜRÜN telgraflarıyla, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Eskişehir Milletvekili Dr. Ruhsar DEMİREL, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan SAKALLI çelenkleriyle katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanımız Ahmet EMRE İlkler hep zordur, büyük emek ve mücadele gerektirir. İlkleri gerçekleştiren insanlar ise zoru başaranlardır.

İnanan insanlar var, başarıya inanan insanlar, kalbi üretkenlik ve kararlılıkla dolu, bir olmanın, birlik olmanın eşsiz tadını almış insanlar. Taş üstüne taş koyan, hatta elini taşın altına koyan, gerektiğinde risk alan, gerektiğinde gözünü budaktan sakınmayan insanlar. İşte o insanlar bu gün aramızda… sevdamızda bizi yalnız bırakmayan yönetim kurulundaki çok kıymetli arkadaşlarım ve üyelerimiz sizlere minnettarım diyerek sözlerine devam etti.

Sesimizin bir, sözümüzün bir, gücümüzün bir, sevdamızın bir olduğu kısa adı SESBİRDER olan, “Sivrihisar ve Köyleri Birliği Eğitim, Kültür, Sanat, Turizm, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini” bu gün sizlerin huzurunda resmi olarak açmış bulunuyoruz. Hepimize hayırlı olsun. Amacımız üyelerin birlik ve beraberlikleri ile Sivrihisar, Belde ve Köyleri ile Sivrihisar, Belde ve Köylerinde yaşayanlara artan ölçüde yararlı olabilmelerinde yardımcı olmak, kendilerine güvenli ve mutlu bir gelecek sağlamak amacı ile sosyal, mesleki ve kültürel içerikli çalışmalar yapmak olup, amaçlarımız doğrultusunda ilçemizde yok denecek kadar az olan sosyal ve kültürel alanların oluşmasını sağlamak ilk hedeflerimiz arasındadır. Saymakla bitmeyen değerlerimizi öğünmekle yetinmeyip, yaşamalı ve yaşatmalıyız. Geçmişi değil, şimdiyi ve geleceği konuşmalı, planlamalı ve yapılandırmalıyız. İlçemiz sınırları içerisinde kalan kültürel varlıklarımızı ve değerlerimizi önce kendimiz tanımalı, sonra ülkemize ve dünyaya tanıtmalıyız dedi.

Milletvekili Salih Koca ise konuşmasında, "Bugün burada bir dernek açılışı vesilesiyle sizlerle bir arada olmaktan, bu güzel günü paylaşmaktan son derece mutluyuz. Yeni kurulan bu derneğimizin açılışıyla birlikte, gerek Sivrihisar’ımızın, gerek köylerimizin sesi olacağına inanıyor, bu derneğin kuruluşunda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Dernek olarak, uzaktan ve yakından aramıza katılarak bizleri onurlandıran tüm katılımcılara ve açılışımıza katkı sağlayan herkese sonsuz şükranlarımızı sunar, teşekkür ederiz.

 

 

Etkinlik Takvimi

loader