Eskişehir Kent Konseyi yönetimi bünyesindeki Kültür Sanat çalışma grubunun 47 konsey üyesi, Sivrihisar Eğitim Vakfı Başkanı Naci ŞAKAR ve Kadın Kolları Başkanı Yurdagül BENUĞUR rehberliğinde 25.12.2012 tarihinde derneğimizi ziyaret etmişlerdir.

Konseyin Sivrihisar Eğitim Vakfı işbirliğiyle Sivrihisar’ı ve tarihi yerlerini ziyaret amacıyla geldiği ilçemizde derneğimizi ziyaretleri esnasında ikramlar yapılarak, dernek Genel Başkan Yardımcısı Bahadır SARI ziyaretçilere amacımız, projelerimiz ve hedeflerimiz hakkında genel bir bilgi vermiş olup, ziyaretlerinin derneğimizi onurlandırdığını ayrıca dile getirmiştir.    

Genel Başkan Yardımcımız Bahadır SARI grubu sabah saatlerinde İlçemize girişlerinde karşılamış olup, akşam ilçeden ayrılışlarına kadar kendilerine eşlik etmiştir.

Grubun tarihi Zaimağa Konağı, Ermeni Kilisesi, Ermeni Hamamı, Ulu Cami ve Alemşah Kümbeti ziyaretleri esnasında Belediye Başkanı Çetin KAVAS da kendilerine eşlik etmiş olup, tarihi yerler hakkında Sivrihisar Eğitim Vakfı Başkanı Naci ŞAKAR ve Belediye Başkanı Çetin KAVAS ziyaretçilere detaylı bilgiler vermişlerdir.

Öğle yemeği toplu olarak Çini Bahçede yendikten sonra Sivrihisar Eğitim Vakfı Muzaffer DEMİR Anadolu Lisesi gösteri salonunda Kent Konseyi Kültür Sanat çalışma grubu Tiyatro Kolunun hazırlamış olduğu bir buçuk saat süren tiyatro ve perde oyunları sergilenmiş olup, zevkle izlenmiştir.

Günün sonunda ev sahipleri ağırlamaktan konuklar da ağırlanmaktan memnun olarak ayrılmışlardır.

Sivrihisar Eğitim Vakfına ve Eskişehir Kent Konseyine ilçemiz ve derneğimize nazik ziyaretlerinden dolayı şükranlarımızı sunar, teşekkür ederiz.

 


Etkinlik Takvimi

loader